Бібліотека гімназії

      Духовна скарбниця навчального закладу
Бібліотека  Маріїнської гімназії була створена паралельно із заснуванням самої гімназії в 1870 році.
Фонд бібліотеки складався, в основному, з підручників, книг духовного читання, книг суто програмних та класичної літератури. Світської літератури не спостерігалось. Фонд навчальної та художньої літератури складався переважно з книг російською мовою, а також книг, написаних іноземними мовами, що вивчалися у гімназії  - латиною, французькою та німецькою мовами. Посада бібліотекаря за штатним розкладом не передбачалася, цією роботою займалася лише одна з наглядачок за додаткову платню.
 Після 1923 року від бібліотеки залишився жалюгідний мізер літератури як духовної, так і художньої. Далі навчання ведеться українською мовою. Змінюється фонд підручників, змінюється профіль гімназії – вона стає школою.
   У роки окупації, з 1941 по 1943 роки, бібліотека була майже цілком знищена (у приміщенні школи були розташовані майстерні з ремонту зброї, а потім – німецький шпиталь). Після відкриття школи, із закінченням окупації 13 січня 1944 р. відкрилася й бібліотека, саме з цією датою почалася інвентарна книга, куди з №1 до №1417 були занесені як підручники, так і художня література. Занесені до інвентарної книги №1 книги датуються з 1903 до1943 року видання.
 У бібліотеці є алфавітний каталог, картотека по краєзнавству, картотека довідкової літератури, картотека періодичних видань, картотека "Нетрадиційні джерела інформації", картотека методичної літератури "Вчителю на допомогу", картотека з медіаосвіти, картотека "Кроки до права", картотека "Від першого дня до останнього" (література про Другу Світову війну), картотека руху підручників регулярно працює читальний зал.
  Із 854 учнів, що навчаються у школі, в бібліотеці записано 827. Вчителі складають найактивнішу читацьку масу поряд з учнями 5-11 класів.
    Читачами бібліотеки є 28 батьків школи.
    Усього на 01.01.2017 року – 918 читачів.
  Книгозабезпеченість підручниками по школі – 86%. Постійно працюють виставки, ведеться довідково-бібліографічна робота. У читальному залі 20 посадочних місць, Кожного дня у середньому видається близько 70 книг, половина з яких довідникова література для роботи в читальному залі.
   Бібліотека працює за планом роботи бібліотеки, який складається кожного року і затверджується на педагогічній раді.
   Головні завдання бібліотеки Харківської гімназії №6 "Маріїнська гімназія": сприяти формуванню особистості гімназиста; виховувати в учнів інформаційної культури і потреби в читанні; модернізувати зміст, форми і методи пропаганди книжкового фонду; забезпечувати ріст професійної компетентності та створення умов для творчої особистості, самореалізації.
   Використання нових  інформаційних технологій - один із основних напрямків роботи бібліотеки.
   В умовах сьогодення організація навчально-виховного процесу спрямована на виховання учня – суб єкта культури і власної життєтворчості. Шкільна бібліотека є складовою частиною навчально-виховного процесу і відіграє важливу роль у досягненні освітньої мети і завдань.
    Обовязковою складовою частиною є співпраця з учителями- предметниками щодо вирішення головної проблеми педагогічної підтримки учнів. Основним напрямком виховної роботи бібліотеки є громадянське виховання, покликане формувати громадянина-патріота.
     Бібліотека Харківської гімназії №6 "Маріїнська гімназія" – світле приміщення, яке облаштоване сучасними меблями. Бібліотека забезпечена компютером, принтером, сканером, телевізором, ДВД-плеєром, проектором та екраном. Затишку та створення умов для відпочинку служать акваріум та зелені рослини.





Історія бібліотеки Харківської гімназії №6 бере початок з 1860 року. За час свого існування гімназія не раз змінювала свій статус, але незмінною була наявність бібіліотеки.
       

Немає коментарів:

Дописати коментар